Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Názory, nápady, vylepšenia

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Anonymný
Anonymný




Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimePo október 10, 2011 3:21 pm

Krásny deň prajem, ja by som len chcela vyjadriť svoj názor k zmenám na stránke, ktorím teraz nedávno došlo
Tak za prvé jeden dobrý bod - Konečne máme admina, teda na vybavenie registrácii sa nebude čakať pol roka, čo možno aj priláka ľudí! No a tak som asi aj skončila tými dobrými stránkami
Prvá vec, čo mi prekáža je nová farebná grafika (teda v podstate mená, lebo tie jediné prešli zmenou). Pokiaľ viem tak toto je stránka o upíroch, o temnom mestečku zachovanom od stredoveku a prosím vás vysvetlite mi, ako tie jasné žiarivé farby ladia s témou tejto stránky, pretože podľa mňa úplne narúšajú kontinuitu medzi tým viditeľným a medzi tým, o čo by tu malo ísť. To je ale len taký malicherný dôvod, ktorý by som ešte prehrýzla.
V podstate toto píšem nie kvôli dizajnu, nie kvôli novému adminovi ale kvôli pravidlám, ktoré sú - priznajme si - nezmyselne hlúpe. Zniesla by som to, že ste zaviedli Najvyššiu moc "rozprávača", ktorý môže príbeh ovplyvňovať ( i keď už aj to je porušenie základných práv, keďže tým obmedzujete svojprávnosť a chcete hráčovi vnútiť svoju vôľu - pochopiteľné by to bolo len v prípade ak porušuje základné pravidlá RPG ako napr. God-mooding alebo Mary Sue), no to, že hráč nemôže vo svojich hrách písať myšlienky ani žiadne spomienky, či iné postrehy z toho, čo sa už stalo, sa mi zdá maximálne trápne. Neberiete vôbec do úvahy postavy, ktoré toho veľa nenahovoria ani nenakonajú ale sú skôr premýšľavé. Podľa môjho názoru, to totiž dosť pomáha človeku chápať psychiku aj iných ľudí a rozvíja to jeho empatiu, čo iste využije aj v reálnom živote. A mimochodom podľa mňa sú premýšľavé postavy častokrát aj zaujímavejšie ako nejaký bezduchý rytieri, čo len konajú bez toho, aby vôbec vedeli prečo. No to je len subjektívny pohľad. Horšie je to, že bez premýšľania postáv, hráč svoju postavu v podstate nikdy nespozná, nikdy si nevytvorí jej charakter a nebude o nej vedieť nič, maximálne to ako vyzerá a že pár krát spadla na zem alebo ušla. Tak čo bude rozvíjať takéto bezduché RPG najviac tak na 4-5 riadkov, aby mohol spoluhráč aj reagovať? Úprimne myslím, že nič a hráčom to ani nič nedá.
Skrátka týmto som len chcela povedať, že táto stránka žije len kvôli nejakým piatim ľuďom, ktorý tu pravidelne hrávali a zrazu tu nabehne niekto (čo s nápadmi malého decka) chce pretvoriť niečo čo fungovalo. (Navyše myslím, že by tu bolo aj viac ľudí, nakoľko mnoho sa ich prihlásilo, no odpoveď na registráciu prišla príliš neskoro na to, aby ešte vedeli na akú stránku sa to vlastne hlásili.)
Toľko môj názor a verím tomu, že moju postavu nezmažete, nakoľko ja som len vyjadrila aký mám z toho pocit ( a keďže sme stále v demokratickej krajine mám na to právo). Ak však zmažete moje konto len dokážete to, že som mala vo viacerých veciach pravdu a aj to, že za monitorom sedí nejaké malé decko, ktoré si chce takto vydobyť nezmyselnú virtuálnu autoritu.

So srdečným pozdravom vaša Felarin
Návrat hore Goto down
Joshua Lover Darling
Upír
Joshua Lover Darling


Vek : 159

Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimePo október 10, 2011 5:12 pm

Felarin, teraz by som chcel počuť čo by si tu ty zmenila. Myslím aké farby by si hodila, potom ako by si tu ľudí nalákala, lebo myslím že človek, ktorý sa sem len registruje a potom ho tu už neuvidíme je zbytočný. A keď chceš ľudí tu mať, tak si ich tu treba aj udržať nejako potom. To treba aj niečo také potom čo by ich bavilo aby tu chodili.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimePo október 10, 2011 5:20 pm

Ja osobne s Felarin súhlasím. Aspoň s časťou o myšlienkach v príspevkoch. Na všetkých rpg stránkach sme boli učení, aby sme okrem činov dávali do hviezdičiek aj myšlienky, poprípade spomienky, navyše u postáv upírov je možnosť krásne premyslieť a rozvinúť históriu postavy, keďže som si všimla že väčšina (zrejme všetci okrem mojej postavy) majú aspoň nad sto rokov a práve tá história dokáže rozvíjať rpg, väčšina postáv sa od svojej histórie odráža... Príde mi zvláštne hrať len činy, tak ako my, aj naše postavy premýšľajú...

Toľko z mojej strany, je to len môj osobný názor, prosím nekameňovať.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimeUt október 11, 2011 11:34 am

Popravde, ja neviem, čo by som tu zmenila, práve preto som sa do robenia stránok ako takých nikdy nepúšťala a radšej som len hrala. Pravda je totiž taká, že mne sa častokrát páčia veci, ktoré sa mnohým nepáčia a iste by som nezaujala väčšinu, na to až príliš často plávam proti prúdu. Zvláštne ale je, že ty si si presne všimol (tak ako aj väčšina ďalších o čo sa kľudne stavým) ten najmalichernejší dôvod môjho komentáru, sama som to tam napísala, tie farby nie sú podstatné. pre mňa bola dôležitejšia tá zmena pravidiel. A keď sme už pri ľuďoch, máš pocit, že to, keď im bude niekto prikazovať ako majú hrať ich sem naláka? Ako sorry, ale ja si radšej hrám tam, kde môžem hrať podľa seba a tak ako to mám rada.

Yekaterina, tebe ďakujem, za podporu

Ale vlastne vďaka obom, že ste sa vôbec ozvali ;)
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimeUt október 11, 2011 5:13 pm

Osobe tiež súhlasím s Felarin, ako tie farby sú skutočne minimum, ale to pravidlá?...Ako skutočne ak budú hentaké pravidlá tak tie príspevky budú vyzerať typu ...*Prejde cez dvere. Zamyslene si sadne na stoličku za barom. Kývne na barmana.*Pohár (neviem čoho)*.... a koniec. Ako skutočne úžasné RPG skutočne! Ako je skvelé, že konečne niekto má na starosti túto stránku, ale takéto pravidlá sú nezmyselné. Hrali sme tu dokopy asi tak 4 a aj to nie stále a boli sme radi, že niekde môžeme hrať a teraz to chytí do rúk niekto kto ani nevie ako to tu chodí ani nič a začne to meniť. Perfektné naozaj perfektné. Btw predpokladám, že moju postavu tiež nezmažete lebo som vyjadril svoj názor. A čo sa týka toho, že nezmyselné registrácie. Tak to spravím tak, že pokiaľ niekto nebude hrať alebo sa neprihlási min.30 dní alebo tak nejak tak mu bude poslané upozornenie a keď na to nebude reagovať tak ho treba zmazať. To je môj názor!
Návrat hore Goto down
Anabelle Claire Lioncourt
Grófka
Anabelle Claire Lioncourt


Vek : 811

Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimePi október 21, 2011 6:38 am

S tou časťou o myšlienkach vcelku súhlasím s Felarin. Myslím, že to bolo mienené dobre a už som stránky, kde takto RPG funguje videla, no myslím že práve na stránke s upírskou tematikou by malo byť povolené písanie myšlienok do hviezdičiek. Veď práve myšlienky postavy a jej história najkrajšie rozvíjajú jej charakter.
Návrat hore Goto down
RPG upozornenie
Systém




Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitimeSo október 22, 2011 8:59 pm

Vaše názory samozrejme berieme na vedomie, RPG pravidlá boli upravené, farby boli upravené (ak by boli tmavšie, mená by sa naozaj zle čítali).
Čo sa týka Najvyššej moci, neznamená to, že tu teraz bude niekto kto bude hrať za vás a ovládať vaše postavy. Ide skôr o popis prostredia, napríklad v hostinci bude hrať úlohu barmana a podobne. Do vašej RPG bude zasahovať len minimálne, napríklad ak by došlo k nejakej bitke bude plniť funkciu náhody. Teda celkom určite tu nikto nikomu nechce vnútiť svoju vôľu.
Stránka je samozrejme pre vás, preto sa vám čo najviac budeme snažiť vychádzať v ústrety.
A Felarin, myslím že virtuálnu autoritu si tu naozaj nikto budovať nepotrebuje.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Názory, nápady, vylepšenia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Názory, nápady, vylepšenia   Názory, nápady, vylepšenia Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Názory, nápady, vylepšenia
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Dodatok :: Diskusia mimo RPG-
Prejdi na: